Mikropigmentacja skóry głowy to niechirurgiczna technika, która pomaga uzyskać pełniejszy wygląd włosów poprzez wstrzykiwanie naturalnych pigmentów w skórę głowy, aby odtworzyć naturalny wygląd prawdziwych włosów. Przyda się osobom, które łysieją w wyniku różnych schorzeń, bądź genetycznie. Nowoczesne gabinety oferujące zabieg mikropigmentacji skóry głowy znane są przede wszystkim z zadowalających efektów dostarczanych klientom i komforcie podczas samego zabiegu.
Mikropigmentacja skóry głowy tak zwana SMP została pierwotnie stworzona jako technika rekonstrukcyjna dla osób, które utraciły włosy po leczeniu lub inwazyjnym zabiegu chirurgicznym. Mikropigmentacja jest również powszechnie stosowana na klatce piersiowej, brwiach i ustach. Jest jednak zabiegiem, który jest nietrwały i w zależności od rodzaju skóry może trwać od dwóch do trzech lat. Jest zabiegiem, który trwa od dwóch do trzech sesji i trwa około jednej do dwóch godzin. Wszystko jednak zależy od wybranego gabinetu związanego z mikropigmentacją skóry głowy. Dzięki temu sama mikropigmentacja skóry głowy będzie odbywać się w profesjonalnych warunkach. Zabieg SMP odbywa się w znieczuleniu miejscowym, więc proces nie powinien być bolesny.
Dlaczego wykonuje się mikropigmentację skóry głowy?
Mikropigmentacja skóry głowy powstała jako alternatywa dla transplantacji włosów. Po pierwsze jest więc bezbolesna, a po drugie jest szybsza i gwarantuje efekty. Technika ta jest zwykle wykonywana u osób z nieodwracalną utratą włosów i niską gęstością naczyń włosowatych, co sprawia, że przeszczep włosów u tych pacjentów jest niewykonalny. Dodatkowo jest tańszą alternatywą dla przeszczepu lub przeszczepu włosów.
Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy? Mikropigmentacja skóry głowy polega na wstrzyknięciu w skórę głowy naturalnego pigmentu od 0,25 do 1,75 milimetra, aby nadać skórze odcień podobny do koloru włosów pacjenta. Specjalista posługuje się szeregiem maszyn i technik, które są specjalnie przystosowane do wstrzykiwania w skórę głowy.
Jak przygotować się do mikropigmentacji skóry głowy?
W większości przypadków przed zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie. Wcześniej pacjent jest zazwyczaj w pełni informowany o tym, co dzieje się w trakcie zabiegu, jak długo to trwa i jak będą wyglądały ostateczne efekty. Dzięki temu zabieg jest niezwykle skuteczny i przede wszystkim można z powodzeniem sięgnąć po specjalistów z odpowiednim doświadczeniem. Pacjent przystępując do zabiegu mikropigmentacji skóry głowy musi poinformować specjalistę przeprowadzającego zabieg, jeśli cierpi na jakikolwiek rodzaj choroby zakaźnej, która może być przenoszona przez krew, ponieważ mikropigmentacja obejmuje użycie igieł, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia specjalisty. Dzięki temu SMP jest bardzo skutecznym rozwiązaniem i faktycznie komfortowym na każdym etapie przeprowadzania procedury. Pacjent powinien unikać spożywania napojów alkoholowych na kilka dni przed zabiegiem, a także leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna.